Diákfőszerkesztőnk, Ikker Eszter válaszolt a Szépirodalmi Figyelő körkérdésére

Online irodalmi folyóiratok

"Nem baj, ha jelen van az egészséges versenyszellem, és ez motiválja is a résztvevőket. Egyetemi portálként (PPKE BTK, Esztétika Tanszék) ezt a versenyt talán szabadabban kezeljük. Facebook oldalunkon például rendszeresen megosztunk más irodalmi-kritikai portálokon megjelent írásokat is, ajánlva a „versenytársak” kínálatából. Úgy látom, a versenynél talán fontosabb az, hogy odafi gyeljünk más szerkesztőségek munkájára, és megnézzük, hogy mi az, amit jól csinálnak, amiből érdemes tanulni. Fontosnak tartom az online folyóiratok közötti (nemcsak online) együttműködést; erre jó példa volt legutóbb a Jurányiban tartott Szerk.éj nevű esemény, ahol a szakmai programok, beszélgetések mellett a személyes ismerkedésre, tapasztalatcserére is lehetőségünk nyílt. Ami kifejezetten a Kultúra & Kritika sajátosságaként említhető, hogy a zsidó-keresztény hagyományokra alapozunk, ezt az örökséget tartjuk szem előtt. Gyakran foglalkozunk olyan témákkal szakralitás, misztika, teológiai esztétika), amelyeknek más portálok nem szentelnek (elég) fi gyelmet."

A teljes cikk itt olvasható.